+420 583 310 111
50. výročí založení společnosti

Společnost FORTEX - AGS, a.s. Šumperk si v letošním roce připomene velice významné výročí, a to 50 let od svého založení. Přijďte s námi zavzpomínat a užít si pěkné odpoledne se skvělou hudbou, chutným občerstvením a spoustou zábavy nejen pro děti.

A jak to všechno začalo..... Společný zemědělský podnik - Zemědělské stavební sdružení - vznikl před 50ti lety především na popud 38 progresivních předsedů zemědělských družstev a ředitelů státních statků ze Šumperska a Jesenicka. Hlavním důvodem založení tohoto podniku bylo zajištění výstavby pro zakladatele (objekty pro živočišnou a rostlinnou výrobu, bytové jednotky, sociální zařízení aj.), protože v té době byly stavební kapacity zcela nedostatečné.

Firma v průběhu 50ti let od založení prošla různými procesy, a několikrát také změnila své jméno. V roce 2006 se stala součástí Holdingu Úsovsko. V dnešní době je firma členěna do čtyř divizí a to stavební, kovovýroba, čistírny odpadních vod a auto. Činnosti těchto divizí doplňují ještě služby realitní kanceláře FORTEX REALITY.

V současné době zaměstnává okolo 300 pracovníků a roční obrat společnosti je zhruba 900 milionů. Za 50 let činnosti si firma FORTEX-AGS, a.s. vybudovala významnou pozici na trhu v mnoha oblastech a její aktivity jsou patrny nejenom v České republice, ale i v zahraničí. Současně je také významným zaměstnavatelem v regionu.

Vedení společnosti Vás srdečně zve na oslavu v Pavlínině dvoře, která se bude konat dne 15.6.2018 od 15,30 hod, VSTUP ZDARMA.

V sobotu 16.6.2018 otevřeme brány areálu firmy pro veřejnost v rámci Dne otevřených dveří. Od 9 do 12 hod si budete moci prohlédnout zázemí naší společnosti. Vystaveny budou také některé modely aut z našeho autosalonu. Občerstvení zajištěno.